VÁNOČNÍ KONCERT: RADŮZA

VÁNOČNÍ KONCERT: RADŮZA, Přesunuto z 12.12.2017
středa
21.3.2018
19:30 - 22:00

Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní 2, Český Krumlov, 381 01

Vstupné: 380 Kč

Přesunuto z 12.12.2017

Po kratší odmlce se písničkářka Radůza 18. září vrací na koncertní pódia, ale také 22. září vydá své první vánoční album, které pojmenovala Studna v poušti. Obsahuje originální písně, navazující na tradici především českých, ale i světových koled a adventních písní. Přináší nebývale něžné a láskyplné písničky nejen o tématech vánočních, ale i o důležitosti vzájemného porozumění a lásky.

 „Po zatěžkaném protiválečném CD Marathon jsem si chtěla udělat radost a napsala jsem desku o věcech, jež mne těší, a nakonec jsme to celé natočili se smyčci a sborem, neb to chtělo něco onačejšího, protože z toho vylezlo vánoční album. Písničky, jež jsem napsala, nejsou jen o Vánocích, ale i o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi partnery a tak všeobecně mezi lidmi navzájem. A jelikož smutného se na nás sype ze všech stran dost a dost, psala jsem jen o tom hezkém, protože věřím, že ať je sebehůř, jednou se karta musí obrátit,“ uvedla ke své novince Radůza a ještě dodala: „Vedle písní, zamýšlejících se nad hlubším smyslem Vánoc, nechybějí ani písničky veselé až žertovné, týkající se třeba vzpomínek na to, jak šel strýček, kupovat‘ stromek s pilkou do lesa.“

Obvyklé nástrojové obsazení (kytara, klavír, akordeon, bicí) rozšířila Radůza o smyčcový orchestr, hoboj, vokální dětský a smíšený sbor i cimbál. Aranžmá svěřila Janě Vöröšové (s Radůzou spolupracovala již na soundtracku k filmu Tenkrát v ráji) a skvělému hráči na strunné nástroje Josefu Štěpánkovi, kteří písničkám střihli na velmi elegantní kabát. „Posluchači si nové album mohou poslouchat už ve dnech, kdy jsou ozdoby ještě uloženy v krabicích a čekají, až znovu zazáří na vánočních stromcích,“ míní Radůza.

 Po půlroční přestávce se Radůza vrací k živému hraní. Na její koncerty s kapelou se mohou těšit její příznivci v Praze, kde do konce roku vystoupí celkem čtyřikrát – v divadlech Dobeška, Bez Zábradlí, Gong a v Městské knihovně. Během podzimu zahraje například ve Strakonicích, v Ostravě, Českých Budějovicích, Brně, Olomouci a v Plzni. Před Vánocemi ještě potěší své posluchače v Českém Krumlově, Třeboni či v Kladně.