ESTER KOČIČKOVÁ & MOODY CAT BAND

ESTER KOČIČKOVÁ & MOODY CAT BAND, JAZZOVÉ STANDARDY NESTANDARDNĚ

Divadelní klub Ántré
Horní Brána, ulice Horní 2, Český Krumlov, 381 01

Vstupné: 200 Kč

JAZZOVÉ STANDARDY NESTANDARDNĚ

Tyhle nadčasové a strhující melodie uchvátily Ester Kočičkovou natolik, že neodolala a přiřkla jim své originální i provokativní texty. V jednoduchých aranžích ožívají  klasické písně třeba od Cole Portera či Dizzy Gillespieho ale posluchači se dočkají i mnoha žánrových odskoků – třeba k Esteřině oblíbené Chavele Vargas nebo i rockovým melodiím. Vždycky se ale vyplatí zaposlouchat se do textu. A kdo od koncertu očekává  i pro Ester typické průpovídky a komentáře, bude rozhodně spokojen.

Možná až deset let se pozvolna a nenápadně rodil cyklus s pracovním názvem Jazzovým zpěvačkám pro radost.  Herečka, textařka a šansoniérka Ester Kočičková v něm tvoří české ekvivalenty k původním textům těch nejkrásnějších, nejhranějších a nejvlezlejších jazzových písní, které kdy vznikly. Až v roce 2016 na jaře se konečně zrodila i nová hudební formace - Moody Cat Band. Spojení známých písní a originálních Esteřiných textů  oslovuje širší publikum, zdaleka nejen to jazzové.  I proto má celovečerní program název „Jazzové standardy nestandardně“.  

Za nástroji pak sedí skvělá sestava ve složení Petr Zatloukal, Přemysl Matějovic a Petr Kamiš, která nabídne brilantní hudební zážitek i náročnému posluchači… Celovečerní koncert je rozdělený na dvě poloviny a  probíhá v uvolněném duchu, jak je koneckonců u Ester zvykem.

Předpremiéra a premiéra vystoupení proběhly v pražském Jazzdocku v lednu, respektive květnu 2016.