MARK ST. GERMAIN – RELATIVITA

MARK ST. GERMAIN – RELATIVITA, DIVADLO V ŘEZNICKÉ Praha
pátek
27.11.2020
19:30 - 21:00

Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Vstupné: 500 Kč

DIVADLO V ŘEZNICKÉ Praha

Přeloženo z 18.5.2020, vstupenky zůstávají v platnosti

PŘEDPLATNÉ „A“ JARO 2020

Režie: MIROSLAV TÁBORSKÝ, překlad: Jitka Sloupová

Autor staví svůj příběh na dramatické spekulaci a fiktivním setkání Alberta Einsteina a jeho dospělé dcery Lieserl. Einsteinovi se skutečně předtím, než se oženil se svojí první ženou Milevou, v roce 1902 narodila dcera, která ale už v roce 1904 záhadně zmizela. Je to neprobádaná kapitola Einsteinova života. Nikdy se o ní nezmínil a nikdo neví, zda zemřela, nebo byla dána k adopci. Tento fakt vyšel najevo až v roce 1987 z objevené soukromé korespondence. Autor staví na spekulaci, že Einsteinova dcera žije a dospělá se mu ohlásí jako novinářka. Chce se ale hlavně dopátrat vysvětlení, proč ji otec opustil. Divák je s neobyčejným citem, erudovaným intelektem, humorem a vhledem do dobových konsekvencí vtažen do souboje „morálky“ a „geniality“. Do otázek zda „velký“ člověk rovná se „dobrý“ člověk. Jak jinak než, že hlavní postava Einsteina vše „relativizuje“.

Ve vynikajících hereckých výkonech se vám představí MIROSLAV TÁBORSKÝ, LUCIE ŠTĚPÁNKOVÁ a KATEŘINA TÁBORSKÁ.

Názorná ukázka toho, že nelze mít vše a obětování se jednomu cíli často vede k zanedbání něčeho jiného. Důležité však je ctít svou volbu a obstát před sebou samým.

Výborná herecká spolupráce Miroslava Táborského a Lucie Štěpánkové … jejich souhra je famózní, plná energie a naprosto vás dokáže pohltit!!!

Délka představení: 1 hodina a 30 minut bez přestávky
Další informace:
http://www.reznicka.cz/