TOMÁŠ DIANIŠKA – TRANSKY, BODY, VTEŘINY

TOMÁŠ DIANIŠKA – TRANSKY, BODY, VTEŘINY, DIVADLO PETRA BEZRUČE Ostrava
čtvrtek
12.11.2020
10:00 - 11:40

Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Vstupné: 150 Kč

DIVADLO PETRA BEZRUČE Ostrava

S přihlédnutím k současnému vývoji koronavirové situace a omezujícím vládním opatřením jsme nuceni zrušit divadelní představení pro školy, a to do 31. 12. 2020. Bohužel nelze školní představení divácky obsadit tak, abychom alespoň pokryli náklady na jejich pořádání.

Zároveň jsme přihlédli i k dynamicky se měnícím podmínkám a situaci ve školství, kdy je pro vás tato situace velmi složitá a máte odpovědnost za zdraví svěřených dětí, tudíž všechny mimoškolní aktivity velice zodpovědně posuzujete.

Jistě se shodneme na tom, že návštěva divadla a kulturních akcí plní i vzdělávací funkci a patří k základnímu vzdělání našich dětí. Budeme vám velice vděčni, když budete naši programovou nabídku vést v patrnosti a až se situace zlepší, budeme mít možnost vás opět přivítat v hledišti našeho – vašeho divadla.

určeno výhradně studentům SŠ a Gymnázií

Groteska na 800 metrů od „bezručů“ … zákulisí sportovního skandálu první republiky … skutečný příběh o tom, že s tretry nejsou žerty … náckové útočí … kdo se bojí Oldřicha nového? … totální transmagedon! 

Režie: Tomáš Dianiška, dramaturgie: Kateřina Menclerová, David Košťák, výprava: Lenka Odvárková

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a psychopatických diktátorů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Zdena. Mocná princezna zocelená žárem olympiád. Tretry, vášeň nebezpečí. Její odvahy změní svět. Cona tom, že jí pod nosem raší tmavý knírek – hlavně když na běžecké dráze trhá rekordy. Brzy se stane miláčkem Československa a celého atletického světa. Ale ti, které nechává za sebou, se začnou pídit po příčinách jejího úspěhu. Nová hra Tomáše Dianišky inspirovaná skandálním osudem československé atletky, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie.

V hlavních rolích: JAKUB BURÝŠEK, PAVLA GAJDOŠÍKOVÁ, MARKÉTA MATULOVÁ, VOJTĚCH ŘÍHA a další.

Inscenace získala ceny divadelní kritiky 2019 v kategoriích inscenace roku a poprvé uvedená česká hra roku a Jakub Burýšek byl oceněn jako talent roku. Inscenace dále získala nominaci na prestižní cenu Narka Ravenhilla za nejlepší inscenaci současné hry. 

Velmi emotivní inscenace vyprávějící hluboký lidský příběh z historie československého sportu v kontextu trans gender tématu, které je blízké současné mladé generaci. Nenechte si ujít!!!

Délka představení: 1 hodiny a 40 minut bez přestávky
Další informace:
http://www.bezruci.cz/