T. JARKOVSKÝ, K. BĚLOHLÁVEK – O ZLATÉ RYBCE

T. JARKOVSKÝ, K. BĚLOHLÁVEK – O ZLATÉ RYBCE, DIVADLO DRAK Hradec Králové
úterý
20.10.2020
08:30 - 09:20
úterý
20.10.2020
10:30 - 11:20

Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Vstupné: 80 Kč

DIVADLO DRAK Hradec Králové

S přihlédnutím k současnému vývoji koronavirové situace a omezujícím vládním opatřením jsme nuceni zrušit divadelní představení pro školy, a to do 31. 12. 2020. Bohužel nelze školní představení divácky obsadit tak, abychom alespoň pokryli náklady na jejich pořádání.

Zároveň jsme přihlédli i k dynamicky se měnícím podmínkám a situaci ve školství, kdy je pro vás tato situace velmi složitá a máte odpovědnost za zdraví svěřených dětí, tudíž všechny mimoškolní aktivity velice zodpovědně posuzujete.

Jistě se shodneme na tom, že návštěva divadla a kulturních akcí plní i vzdělávací funkci a patří k základnímu vzdělání našich dětí. Budeme vám velice vděčni, když budete naši programovou nabídku vést v patrnosti a až se situace zlepší, budeme mít možnost vás opět přivítat v hledišti našeho – vašeho divadla.

přeložené představení z 21.4.2020

Výtvarně působivá loutková inscenace klasické pohádky.

Režie a scéna: Kamil Bělohlávek, hudba: Marek Bělohlávek, dramaturgie: Tomáš Jarkovský, kostýmy: Tereza Vašíčková, loutky: Jiří Bareš

 Hrají a zpívají: PETRA CICÁKOVÁ, IVANA BÍLKOVÁ, PAVLA LUSTYKOVÁ

Kde jsou ta přání? Voda je vzala! Autorská baladická inscenace vypráví pohádkový příběh o rybce, která výměnou za svobodu dokáže plnit přání, a o pošetilosti těch, kteří nevědí, co by si tak ještě mohli přát. Příběh, který už staletí děti i dospělé varuje před silou přírodních živlů, k nimž je radno se chovat s úctou. Vždyť voda dokáže obdarovávat i brát. A moře, to je hodně, hodně vody…

Scénograf a režisér Kamil Bělohlávek pro inscenaci vytvořil působivou minimalistickou výpravu inspirovanou přístavy a rybářskými bárkami, která je schopna bezpočtu proměn a dává vyniknout řezbovaným loutkám Jiřího Bareše.

Inscenace je určena dětem z MŠ žákům 1. - 4. ročníků ZŠ – respektive od 4 do 12 let.

Tradiční inscenace tohoto dnes již světově proslaveného divadla. Určena především pro osobnostní rozvoj dítěte. Klasická pohádka v podání tohoto divadla zaručuje poutavou a imaginaci rozvíjející podívanou.

Délka představení: cca 50 minut
Další informace:
http://draktheatre.cz/