JARMILA VLČKOVÁ – RADUJME SE, VESELME SE!

JARMILA VLČKOVÁ – RADUJME SE, VESELME SE!, DIVADLO U STARÉ HEREČKY Hradec Králové
pondělí
7.12.2020
08:30 - 09:10
pondělí
7.12.2020
10:30 - 11:10

Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Vstupné: 80 Kč

DIVADLO U STARÉ HEREČKY Hradec Králové

S přihlédnutím k současnému vývoji koronavirové situace a omezujícím vládním opatřením jsme nuceni zrušit divadelní představení pro školy, a to do 31. 12. 2020. Bohužel nelze školní představení divácky obsadit tak, abychom alespoň pokryli náklady na jejich pořádání.

Zároveň jsme přihlédli i k dynamicky se měnícím podmínkám a situaci ve školství, kdy je pro vás tato situace velmi složitá a máte odpovědnost za zdraví svěřených dětí, tudíž všechny mimoškolní aktivity velice zodpovědně posuzujete.

Jistě se shodneme na tom, že návštěva divadla a kulturních akcí plní i vzdělávací funkci a patří k základnímu vzdělání našich dětí. Budeme vám velice vděčni, když budete naši programovou nabídku vést v patrnosti a až se situace zlepší, budeme mít možnost vás opět přivítat v hledišti našeho – vašeho divadla.

určeno dětem z MŠ a 1. - 2. tříd ZŠ

Scénář a režie: Jarmila Vlčková, hudba: Petr Vyšohlíd, výprava: Barbora Jakůbková, loutky: Luděk Joska

Hraje: JANA VYŠOHLÍDOVÁ

Vánoční příběh, ve kterém zazní mnoho známých koled, vypráví o pouti Marie a Josefa a o narození Ježíška. Na dlouhé cestě nechce nikdo Marii a Josefa nechat přenocovat. Zjeví se jim archanděl Gabriel a pošle je do chléva v Betlémě. Tam Marie porodí syna Ježíše. Brzy ví o jeho narození celý svět. Pozdravit ho přijedou i tři králové z dalekých zemí. Jen Herodes se neraduje a chce dát malé miminko zabít. Ale archanděl Gabriel Marii a Josefa včas varuje.

Královéhradecké Divadlo U staré herečky založila roku 1998 loutkoherečka Jarmila Vlčková, dlouholetá členka divadla DRAK. V roce 2014 se k ní připojila její dcera Jana Vyšohlídová, také loutkoherečka a absolventka Katedry alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. Divadlo funguje bez stálé scény. Obě herečky nezávisle na sobě hrají svá představení nejen dětem z mateřských škol, ale také v divadlech a dalších kulturních zařízeních či pod širým nebem, opakovaně se zúčastňují domácích i zahraničních festivalů. Každá má svůj vlastní repertoár loutkových inscenací, které produkují pod společnou značkou Divadla U staré herečky.

Určeno již dětem od tří do deseti let a dospělé diváky! Nenechte si ujít!!!

Délka představení: cca 40 minut bez přestávky
Další informace:
http://www.divadloustareherecky.cz/