Předplatné „PLUS“ jaro 2018

JEFF BARON – NÁVŠTĚVY U PANA GREENA

JEFF BARONNÁVŠTĚVY U PANA GREENA

Filmová a divadelní agentura PRAHA

středa
7.3.2018
19:30 - 22:00
připravujeme
B. HRABAL, I. KROBOT, P. OSLZLÝ – OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE
sobota
19.5.2018
19:30 - 22:00
připravujeme

David Seidler - KRÁLOVA ŘEČ  

DIVADLO POD PALMOVKOU Praha

Hra napsaná podle tajných deníků královského logopeda o síle rodící se z překonávání slabosti

Režie: PETR KRACIK, překlad: Jitka Sloupová, dramaturgie: Ladislav Stýblo, kostýmy: Samiha Maleh, scéna: IVO ŽÍDEK, hudební spolupráce: Viktor Kracik

V hlavní roli BERTIEHO, vévody z Yorku s vynikajícím MARTIN STRÁNSKÝ!!!

Hra, která je předchůdkyní slavného stejnojmenného filmu, začala vznikat v osmdesátých letech minulého století na motivy vzpomínek svérázného „královského logopeda" Lionela Logua. Protože však nesměly na základě přísného zákazu Alžběty (Královny matky) autorovi během jejího života vydány Loguovy deníky dotýkající se jednoho z nejcitlivějších momentů moderních britských dějin, mohla být dokončena až po roce 2002, kdy zemřela. V centru příběhu, který je založený na skutečných událostech stojí britský král, který právě nastoupil na trůn. Jeho problémy s koktáním, které stejně jako jeho nesmělost a psychická zranitelnost zásadně ohrožují budoucnost království, jenž se nachází se na prahu světové války a naléhavě potřebuje silnou a kvalitní osobnost ve svém čele. Seidlerova působivá a emotivně silná tragikomedie je skvělou hrou o překonávání vlastních slabostí, opravdovém vědomí odpovědnosti a zranitelném mužství.

Obsazení: BERTIE, VÉVODA Z YORKU - STRÁNSKÝ MARTIN / LIONEL LOGUE, AUSTRALSKÝ LOGOPED- SITEK DUŠAN /ALŽBĚTA, VÉVODKYNĚ Z YORKU (ALTERNACE 1) - VRBICKÁ SIMONA / ALŽBĚTA, VÉVODKYNĚ Z YORKU (ALTERNACE 2) - HORVÁTHOVÁ PETRA / MYRTLE, LIONELOVA MANŽELKA -MACHÁČKOVÁ KATEŘINA / COSMO LANG, ARCIBISKUP Z CANTERBURY - HRUŠKA MARTIN / WINSTON CHURCHILL, POLITIK - VLČEK KAREL / DAVID, PRINC VELŠSKÝ - JIŘÍK IVAN / WALLIS SIMPSONOVÁ, JEHO MILENKA - MALINSKÁ SAŠA / KRÁL JIŘÍ V., OTEC BERTIEHO A DAVIDA - SKŘÍPAL PAVEL / STANLEY BALDWIN, MINISTERSKÝ PŘEDSEDA - KUBEČKA IVO / ŘEDITEL BBC, REŽISÉR - HAVEL JIŘÍ / LÉKAŘ - ŠPÍŠEK JAN, HLASATEL BBC - VOSTAREK VÁCLAV / KOMORNÍK - ROŠETZKÝ OTTO.

Délka představení:  2 hodiny 45 minut s přestávkou.
Vstupné: 460 / 230 Kč

Více na www.divadlopodpalmovkou.cz

 

Petr Kolečko - DVĚ NOCI NA KARLŠTEJNĚ

DIVADLO KALICH PRAHA

„18 jamek plných humoru"!!!

Režie: David Drábek, výprava: Petr Vítek, hudba: Darek Král

Hrají: Boris - VÁCLAV KOPTA, Iveta - LUCIE BENEŠOVÁ, Vojtěch - IGOR CHMELA, Marika - JANA BERNÁŠKOVÁ.

Iveta je nejlepší česká manželka. Všude dokázala vždycky sehnat český knedlík. V Kanadě, kde žila s českým hokejistou, na Seychelách, kde žila s uprchlým kontroverzním podnikatelem, i na Antarktidě, kde žila s elitním vědcem. Proto si ji také bere nejmocnější muž Čech, velkopaštikář Boris. Boris si myslí, že má úroveň, není jen zbohatlík. Je osvícený jako Karel IV.. Svatba s Ivetou tak může být jen na Karlštejně a svatební noc jen v Karlově komnatě. A přes den golf na zdejším hřišti. Boris miluje golf, stejně jako jeho svědek Vojtěch, celebrita kosmonaut, který se právě vrátil z mise na Marsu, a stejně jako družička Ivety Marika, dcera stavitele golfových hřišť. Všichni mají svůj hendikep...

Vyhledávaný scénárista Petr Kolečko a uznávaný režisér David Drábek se po velice úspěšné inscenaci našeho divadla Žena za pultem 2: Pult osobnosti opět scházejí nad novou komedií.

Pohodlně se usaďte a prostě se jen bavte!

Délka představení: 120 minut s přestávkou.
Vstupné: 440 / 220 Kč

Více na www.divadlokalich.cz

 

Terrence McNally - FRANKIE a JOHNNY

DIVADLO V RYTÍŘSKÉ - STARWORKS PRAHA

Režie: PETR KRACIK, překlad: Kateřina Hilská

Krásný a uvěřitelný příběh o začátku jedné lásky...

I když už máte za sebou kousek života a několik zklamání, pořád je naděje!

Hrají: ALEŠ HÁMA a TEREZA KOSTKOVÁ

Johnny se právě vrátil z vězení a našel si práci v malé newyorské restauraci, kde pracuje i Frankie. A právě otevřeně prostořeká číšnice ho okouzlí. Jednou večer spolu náhodou skončí v posteli. A je tady obyčejně neobyčejné ráno. Zatímco Frankie vše považuje za drobnou aférku, protože zklamání z mužů zažila už dost, Johnny se zamiloval. V první chvíli se zdá, že jejich vztah nemůže fungovat. Ani jeden nejsou už nijak mladí. Ona má za sebou několik nepovedených lásek. On rozpadlé manželství. Po sérii vtipných slovních přestřelek a klasických nedorozumění svitne jakási naděje. Že by ti dva měli ještě šanci...?

Délka představení: cca 2 hodiny a 20 minut s přestávkou
Vstupné: 380 / 190 Kč

Více na www.divadlovrytirske.cz


CENÍK

PŘEDPLATNÉ 1700 Kč
SENIOŘI / ISIC 1500 Kč
Klub mladého diváka
800 Kč
předplatné balkon 4. a 5. řada - 50% sleva 1000 Kč

 

Rezervovat předplatné můžete e-mailem na vstupenky@divadlock.cz  nebo telefonicky 380 711 775 

Změna programu vyhrazena !