Ernest Thompson - Na Zlatém jezeře

Ernest Thompson - Na Zlatém jezeře, Agentura HARLEKÝN Praha

Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Vstupné: 600 Kč

Agentura HARLEKÝN Praha

Přeloženo z 2.6., 7.9., 31.10.2020 a 1.6.2021, předplatné a vstupenky zůstávají v platnosti

Předplatné GOLD JARO 2020

Romantická komedie, která lidsky dojímá i baví.

SIMONA STAŠOVÁ a LADISLAV FREJ v hlavních rolích zbrusu nové inscenace světového divadelního bestseleru!!!

Režie: Vladimír Strnisko, překlad: Kateřina Hilská, hudba: Petr Mandel, scéna: Martin Černý, kostýmy: Pavel Morávek, technická spolupráce: Petr Mrázek, Václav Skalník, Lubomír Loubal, Sebastián Ečer a Aleš Hanzlíček, maskérka: Eva Hrušková, kostymérka: Radka Šedová

V kouzelném prostředí na březích Zlatého jezera tráví léto starší manželé. Věčně brblající, nepraktický a naschvál i doopravdy zapomínající profesor v penzi Normen a jeho chápající žena Ethel, starající se o muže i domácnost s neutuchajícím půvabem a noblesou. Příjezd dcery Chelseay s partnerem a jeho tvrdohlavým synkem Billym pomůže Normenovi vystoupit náhle z letargie a všechny zaskočí svým příkladem: Vždycky je čas za život, i ten nejobyčenější, začít se znovu prát.       

Příběh s ojedinělou partiturou pro herecké výkony zákonitě  nemohl uniknout rovněž pozornosti filmařů. Světovou popularitu předlohy ve filmu režiséra Marka Rydella NA ZLATÉM JEZEŘE (On Golden Ponds), který byl natočenv roce 1981, umocnily výkony Henryho Fondy (Norman Thayer) a Katherine Hepburnové (Ethel Thayerová), odměněné spolu se scénářem OSCARY. Ve filmu hrála i Jane Fondová (Chelsea).

V novém zpracování z roku 2001, které bylo vlastně živým televizním záznamem pod režijním vedením autora hry Ernesta Thompsona, hráli rovněž dva známí herci – Julie Andrewsová a Christopher Plummer. Přestože se inscenační tvar i herci, pronásledovaní živě kamerou, řídili spíše divadelními zákonitostmi, i zde vynikl přesný, vtipný a dobře vypointovaný dialog stárnoucího páru, který tráví svá léta na milovaném Zlatém jezeře v americkém státě Maine.

Není divu, že téma s nadčasovou platností  zaujalo i evropskou dramaturgii. Tak například v pařížském Theatre Montparnasse v roce 1986 v režii P.Quentina vytvořili ústřední dvojici Jean Marais a Edwige Feuillerová.

Hrají: Norman Thayer / LADISLAV FREJ, Ethel Thayerová / SIMONA STAŠOVÁ, Chelsea / MARIKA PROCHÁZKOVÁ, Bill Ray / VASIL FRIDRICH nebo JAN TEPLÝ ml., Charlie / JAROMÍR NOSEK nebo KAREL ZIMA.

Délka představení: 2 hodiny a 30 minut včetně přestávky


Další informace:
https://www.harlekyn.cz/