TOMÁŠ DIANIŠKA – TRANSKY, BODY, VTEŘINY

TOMÁŠ DIANIŠKA – TRANSKY, BODY, VTEŘINY, DIVADLO PETRA BEZRUČE Ostrava
středa
27.10.2021
19:30 - 21:10

Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Vstupné: 580 Kč

DIVADLO PETRA BEZRUČE Ostrava

přeloženo z 11.11.2020, předplatné i vstupenky zůstávají v platnosti

PŘEDPLATNÉ  „PLUS“ PODZIM 2020

Groteska na 800 metrů od „bezručů“ … zákulisí sportovního skandálu první republiky … skutečný příběh o tom, že s tretry nejsou žerty … náckové útočí … kdo se bojí Oldřicha Nového? … totální transmagedon! 

Režie: Tomáš Dianiška, dramaturgie: Kateřina Menclerová, David Košťák, výprava: Lenka Odvárková

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a psychopatických diktátorů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Zdena. Mocná princezna zocelená žárem olympiád. Tretry, vášeň, nebezpečí. Její odvaha změní svět. Co na tom, že jí pod nosem raší tmavý knírek – hlavně když na běžecké dráze trhá rekordy. Brzy se stane miláčkem Československa a celého atletického světa. Ale ti, které nechává za sebou, se začnou pídit po příčinách jejího úspěchu. Nová hra Tomáše Dianišky inspirovaná skandálním osudem československé atletky, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie.

V hlavních rolích: JAKUB BURÝŠEK, PAVLA GAJDOŠÍKOVÁ, MARKÉTA MATULOVÁ, VOJTĚCH ŘÍHA a další.

Inscenace získala ceny divadelní kritiky 2019 v kategoriích inscenace roku a poprvé uvedená česká hra roku a Jakub Burýšek byl oceněn jako talent roku. Inscenace dále získala nominaci na prestižní cenu Marka Ravenhilla za nejlepší inscenaci současné hry. Nenechte si ujít!!!

Délka představení: 1 hodina a 40 minut bez přestávky

 
Další informace:
http://www.bezruci.cz/