Lutz Hübner - Úča musí pryč

Lutz Hübner - Úča musí pryč, Divadlo VERZE Praha
středa
23.2.2022
19:30 - 21:00

Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Divadlo VERZE Praha

Předplatné „A“ jaro 2022

Německý komediální hit ze školního prostředí v podání Divadla Verze ve skvělém hereckém obsazení všech postav. Všichni jsme byli ve škole, buď jako rodiče, děti nebo učitelé!!!

Režie: Thomas Zielinski, překlad: Michal Kotrouč, výtvarný koncept: Linda Rybová.

Osoby a obsazení:
Pavel Ježek / DAVID PRACHAŘ, Markéta Ježková / JANA JANĚKOVÁ ml., Kateřina Zimová / KRISTÝNA FREJOVÁ, Monika Dvorská / LINDA RYBOVÁ, Bořivoj Drobil / IGOR CHMELA, Marie Novotná / PETRA ŠPALKOVÁ.

Emoce vřou, v prvním pololetí se známky dětí rapidně zhoršily, atmosféra ve třídě je špatná, navíc čekají děti po pololetí přestupové zkoušky na osmiletá gymnázia. Kdo za známky nese odpovědnost? Samozřejmě učitelka! A proto je nutné ji ihned odvolat. Pět rodičů je pět rozdílných charakterů – zatrpklý nezaměstnaný, který je neustále za zadkem své dceři, ambiciózní ranařka, nerozhodná intelektuálka a manželský pár v krizi, navíc vykořeněný přestěhováním do místa školy kvůli práci.

Učitelka však nedává svoji kůži zadarmo – nastaví rodičům zrcadlo a ukazuje se, že jejich děti jsou různým způsobem problémové a jsou zdrojem nepokojů ve třídě. To vše s nadsázkou a inteligentním humorem!!!

Délka představení: 1 hodina 30 minut bez přestávky
Další informace:
https://www.divadloverze.cz/