Pavel Trtílek, William Shakespeare - Like Shakespeare

Pavel Trtílek, William Shakespeare - Like Shakespeare, Agentura STAGE ART Brno

Vstupné: 150 Kč

Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Agentura STAGE ART Brno

Prostřednictvím příběhu hry se ponoříte do doby alžbětinského divadla renesanční Anglie. Žáci a studenti se skrze vypravování samotného Shakespeara dozví mnohé o jeho soukromém životě, o pozadí vzniku jeho nejslavnějších her, ale i o životě v době renesanční Anglie. Ve hře se objeví i Shakespearova herecká skupina, jejímž prostřednictvím bude žákům a studentům předveden průřez Shakespearovým dílem.

Představení poutavým a atraktivním způsobem přiblížuje mladé generaci tohoto velikána světového divadla a poukazuje na to, že není třeba se obávat tzv. velké klasiky a divadelními prostředky demonstruje nesmírnou nadčasovost a aktuálnost díla Williama Shakespeara. Představení nabízí pestrý herecký koncert v příběhu protkaném nejen poučením, ale i humorem a napětím.

Scénář: Pavel Trtílek, překlad: Jiří Josek, režie: Petr Halberstadt, dramaturgie: Iveta Dušková: scéna: Jaroslav Milfajt, kostýmy: Michaela Savovová, choreografie: Hana Halberstadt, light design: Roman Jajčík, sound design: Pavel Vacek, hudební výběr: DJ Maara a Petr Halberstadt.

 

Hrají:

William Shakespeare – autor, herec / Petr Bláha nebo Tomáš Milostný

Richard Burbage – představitel hlavních mužských postav – Petr Halberstadt

John Heminges – herec – Jakub Šafránek nebo Vojtěch Blahuta

Robert Gough – představitel ženských rolí – Ondřej Dvořák

Dokonalý a divadelně působivý průřez tvorbou a dobou Williama Shakespeara. Dějiny literatury a historie Anglie v jednom! Nenechte si ujít!!!

 

Délka představení: 90 minut bez přestávky

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: