Pavel Trtílek, William Shakespeare - Like Shakespeare

Pavel Trtílek, William Shakespeare - Like Shakespeare, Agentura STAGE ART Brno
úterý
6.6.2023
08:30 - 10:00
úterý
6.6.2023
10:30 - 12:00

Městské divadlo, o.p.s.,
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Vstupné: 150 Kč

Agentura STAGE ART Brno

Prostřednictvím příběhu hry se ponoříte do doby alžbětinského divadla renesanční Anglie. Žáci a studenti se skrze vypravování samotného Shakespeara dozví mnohé o jeho soukromém životě, o pozadí vzniku jeho nejslavnějších her, ale i o životě v době renesanční Anglie. Ve hře se objeví i Shakespearova herecká skupina, jejímž prostřednictvím bude žákům a studentům předveden průřez Shakespearovým dílem.

Představení poutavým a atraktivním způsobem přiblížuje mladé generaci tohoto velikána světového divadla a poukazuje na to, že není třeba se obávat tzv. velké klasiky a divadelními prostředky demonstruje nesmírnou nadčasovost a aktuálnost díla Williama Shakespeara. Představení nabízí pestrý herecký koncert v příběhu protkaném nejen poučením, ale i humorem a napětím.

Scénář: Pavel Trtílek, překlad: Jiří Josek, režie: Petr Halberstadt, dramaturgie: Iveta Dušková: scéna: Jaroslav Milfajt, kostýmy: Michaela Savovová, choreografie: Hana Halberstadt, light design: Roman Jajčík, sound design: Pavel Vacek, hudební výběr: DJ Maara a Petr Halberstadt.

 

Hrají:

William Shakespeare – autor, herec / Petr Bláha nebo Tomáš Milostný

Richard Burbage – představitel hlavních mužských postav – Petr Halberstadt

John Heminges – herec – Jakub Šafránek nebo Vojtěch Blahuta

Robert Gough – představitel ženských rolí – Ondřej Dvořák

Dokonalý a divadelně působivý průřez tvorbou a dobou Williama Shakespeara. Dějiny literatury a historie Anglie v jednom! Nenechte si ujít!!!

 

Délka představení: 90 minut bez přestávky