Hořické pašijové hry v Klášterní zahradě

Hořické pašijové hry v Klášterní zahradě, Unikátní Hořické pašijové hry se na Květnou neděli představí v Klášterní zahradě v Českém Krumlově.

Vstupné: 200 Kč

Klášterní zahrada
Kláštery Český Krumlov, Český Krumlov, 38101

Unikátní Hořické pašijové hry se na Květnou neděli představí v Klášterní zahradě v Českém Krumlově.

Již více než 200 let jsou Hořické pašijové hry tradicí a unikátem regionu. Staly se významným kulturním dědictvím, které daleko přesáhlo hranice nejen českokrumlovského regionu a Šumavy, ale i České republiky a střední Evropy. 

Přijďte zažít dávný příběh, jehož poselství osloví i dnes, a přeneste se v čase do doby, která tolik ovlivnila další podobu světa. Vyprávění o posledních dnech Ježíše Krista začíná Ježíšovým příchodem do Jeruzaléma a končí scénou Vzkříšení Krista. Pašijové hry v Hořicích na Šumavě jsou výjimečné zejména tím, že jej tvoří obyvatelé Hořic s pomocí dalších nadšenců z jiných obcí a měst naší vlasti. Jedinečnost představení podtrhuje spolu s mimořádnou hudbou od Jaroslava Krčka také počet účinkujících, kterých je kolem sedmdesáti, z toho většina jsou amatérští herci. Městys Hořice na Šumavě se řadí mezi nejstarší sídla na Českokrumlovsku.

Hořické pašijové hry jsou jedny z nejstarších v Evropě. První písemné doložení Hořických pašijových her se datuje k roku 1816. Pravidelnost provedení představení pašijových her byla přerušena po dobu trvání první a druhé světové války. Následně po poválečné obnově pašijových her byly tyto v roce 1948 zakázány komunistickým režimem. V roce 1992 došlo k znovuobnovení Hořických pašijových her, které bylo v roce 1997 na Pražském hradě oceněno Cenou za rozvoj místních občanských aktivit nadací Patria a Místo v srdci.

Scénář: Jindřich Pecka
Hudba: Jaroslav Krček
Úprava scénáře a režie: Antonín Bašta
Režijní dohled: Jakub Baran
Scéna: Antonín Dvořák
Kostýmy: Alena Straš Rybková
Úprava kostýmů: Veronika Kutláková
Sólový zpěv: Lubomír Vraspír
Hlas Ježíše: Jiří Šesták
Nahrávka hudby a zpěvu Musica Bohemica, vedoucí a dirigent Jaroslav Krček
Zvuk, osvětlení: Václav Brož

Délka představení: 90 minut

Další informace:  www.horickepasije.cz

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: