Jak víla Modrovláska splnila tři přání

Jak víla Modrovláska splnila tři přání, Pohádkový víkend 2023

Městské divadlo
Horní 2, Český Krumlov, 381 01

Pohádkový víkend 2023

Veselá pohádka přináší ponaučení, zamyšlení a lidovou moudrost. Příběh nás přenese do lesního království, kde žijí nejenom zvířátka, ptáčci, ale i křehké bytosti.

Co se může stát, když si lidé chtějí přírodu podmanit a přizpůsobit její zákony svým přáním? A co když si se vzácnými dary nedokážou poradit? Zvítězí sobectví, nebo pokora a láska? O tom vypráví naše pohádka.

Lenivý a nafoukaný pytlák Matěj chystá past na Zajíčka Ušáčka a jeho hubatá žena Anděla chodí ráda do lesa na houby. Přesto, že se mají rádi, často se dohadují, protože si každý prosazuje jenom to své. Nevěří, že se s pohádkovými bytostmi opravdu mohou setkat a také nevědí, že se jejich přání mohou snadno vyplnit. A tak, ve chvíli, kdy do jejich života vstoupí kouzelná moc Víly Modrovlásky, začíná příběh plný nečekaných událostí.
Výraznou součástí inscenace je krásná hudba. Veselé písničky a scénickou hudbu složil Milan Potoček. Úvodní a závěrečná skladba Tanec víly a Mé píšťaly pro Vaše naladění, je autorskou hudbou Tomáše Chmela.

Rozpustilé situace, o které není nouze, rozesmějí malé i velké diváky.

Scénář a texty k písním: Hana Czivišová, Miroslav Hanuš a Tomáš Peterka
Režie: Tomáš Juřička, výprava: Petr Svoboda
Hudba: Milan Potoček, autor úvodní a závěrečné skladby: Tomáš Chmel
Hrají a zpívají:
ANDĚLA, ZAJÍC / HANA CZIVIŠOVÁ
MATĚJ / SILVESTER MATULA
HLAS VÍLY MODROVLÁSKY / KLÁRA SEDLÁČKOVÁ-OLTOVÁ

Délka představení: 50 minut bez přestávky (podle reakcí dětí), inscenace zahrnuje improvizační prvky

Představení je určeno dětem od 3 do 11 let.

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: