Rudy Linka Trio

Rudy Linka Trio, Koncert jazzového tria

Vstupné: 450 Kč

Městské divadlo Český Krumlov
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Koncert jazzového tria

Trio vystoupí v sestavě:
Rudy Linka - kytara 
Rudy Royston - bicí
Christ van Voorst van Beest - bass 

Rudy Linka, světově proslulý kytarista, se narodil v roce 1960 v Praze v České republice. Svou hudební kariéru začal v pěti letech, kdy se začal učit na housle. O devět let později začal hrát na kytaru.

V roce 1980 se emigroval do Švédska, kde pokračoval ve studiu klasické kytary, jazzové kytary a kompozice. V roce 1985 mu přátelství s kytaristou Jimem Hallem zajistilo stipendium na Berklee College of Music v Bostonu, následně v roce 1986 obdržel stipendium na The New School of Music v New Yorku. Rudy studoval u tří nejvýznamnějších kytaristů ve svém oboru: Jim Hall, John Abercrombie a John Scofield. Po letech studií našel svůj vlastní hlas, který dnes určuje hudbu Rudyho Linky.

"...Rudyho inteligentní hra představuje ten dovoz, který by Američané měli vyhledávat." – The Philadelphia Inquirer

"Linka předvádí sebevědomí, přímočarost, a téměř perfektní rovnováhu mezi šťavnatou povědomostí a hravou cizostí. Jako smísit Jima Halla a Johna Scofielda." - DownBeat Magazine

V současné době Rudy režíruje a uvádí vlastní pořad na ČT art, Linka, v minulosti měl také pořad "Přímá linka" na Českém rozhlasu.

Rudy je také zakladatel a umělecký ředitel mezinárodního festivalu Bohemia JazzFest, který se od roku 2005 každoročně koná na historických náměstích českých měst a metropolí. Festival každoročně přiláká na 90 000 návštěvníků.

Rudy je výhradním umělcem pro Mesa Boogie (aparatura) a Thomastik-Infield (struny).

The trio: Rudy Royston drums (Bill Frisell, Dave Douglas among others) Christ van Voorst van Beest bass (Robert Glasper, Garage Ellington among others) Rudy Linka guitar ( Paul Motian, John Abercrombie, Bobo Stenson and many others)

Rudy Linka is world class jazz guitarist with 18 albums under his own name on labels as Timeless, Enja, Universal, Sony/BMG and in 1998 has been voted as one of the ten best jazz guitarists by readers of in DownBeat magazine.  He is hosting his own weekly radio show and his own TV-show "Linka" on Czech Television. 

Rudy is a MESA/Boogie, Gibson guitars and Thomastik-Infeld endorsed artist. 

"Linka demonstrates confidence, clarity and near-perfect balance of tasty in-ness and twisty out-ness. Like Jim Hall meets John Scofield." Ed Enright/ DownBeat Magazine

 

Další informace:  www.rudylinka.com

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: