Marc Gilbert Sauvajon - Třináct u stolu

Marc Gilbert Sauvajon - Třináct u stolu, Agentura Harlekýn Praha / Divadlo Lucie Bílé Praha
čtvrtek
12.10.2023
19:30 - 22:10

Městské divadlo Český Krumlov
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Agentura Harlekýn Praha / Divadlo Lucie Bílé Praha

„PLUS“ PODZIM 2023

Strhující herecký koncert ve francouzské komedii o pověrčivé Madeleine, která dokonale zamotá osudy pozvaných hostů. V hlavních rolích této vynikající komedie excelují

SIMONA STAŠOVÁ a MIROSLAV ETZLER

Nenechte si ujít!

Režie: Vladimír Strnisko, překlad: Alexandr Jerie, kostýmy: Michaela Červenková, výtvarná spolupráce: Martin Černý, hudba: Dalibor Kapras, maskérka: Eva Hrušková, kostymérka: Radka Šeredová, technika: Petr Mrázek, Václav Skalník, Lubomír Loubal, Sebastián Ečer, Marian Loubal.

Manželé Madeleine a Antoine Villardierovi ve svém domě chystají slavnostní večeři pro vybranou společnost. Madeleine je pověrčivá a zoufale se snaží zabránit hrozícímu počtu třinácti hostů u stolu. Pokaždé když se zdá, že je zasedací pořádek konečně vyřešen k její spokojenosti, nastanou komické situace vyplývající ze vztahů všech pozvaných hostů. Pověrčivá Madeleine dokonale zamotá jejich osudy. Podaří se slavnostní večer zachránit, anebo skončí katastrofou?

Komedie Třináct u stolu slavila obrovské úspěchy v Paříži, v Římě, i po celé Evropě a dočkala se i filmového zpracování. V hlavních rolích se tehdy představili Micheline Presle a Fernand Gravey. V jedné z rolí debutovala pozdější velká hvězda Annie Girardot.

 

Hrají:

SIMONA STAŠOVÁ

MIROSLAV ETZLER

Simona Postlerová / Kamila Špráchalová

Julie Štandera / Nela Štefanová

Oto Rošetzký

Čestmír Gebouský

Martin Cikán / Kryštof Zapletal

 

Představení je určeno pro diváky 14+

Délka představení: 2 hodiny a 40 minut včetně přestávky


Další informace:
https://harlekyn.cz/