Kašpárek v rohlíku

Kašpárek v rohlíku, Nejlepší bejbypanková kapela ve vesmíru
pátek 3. 11. 2023 od 19:30 hod.více než 20 volných míst

Vstupné: 390 Kč

Městské divadlo Český Krumlov
Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01

Nejlepší bejbypanková kapela ve vesmíru

Hudební styl kapely dostal název bejbypank. S klasickým punkem, jak jej známe např. od Sex Pistols, má společného málo i proto, že je určen především dětem, jak napovídá slovo bejby. Je hudebně i textově hravý, takže bývá přirovnáván ke stylu skupiny Vltava. Ztřeštěné songy v sobě nesou jak neotřelý pohled na svět očima dětí, tak originální postřehy ze světa dospělých.

Jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších písní je „Dvě malý víly“ vyprávějící mj. o tom, co se děje, když víly zlobí: kominík je bílý, prší šneci a v létě chumelí; „Barbína“ se dívá na vztah panenky Barbie a jejího partnera Kena, u kterého Barbie doufá, že si „jednou na polici“ vezme, ten se však nechce „ženit, na fotkách se křenit“.

Kapela zpívá kromě vlastních písní také několik cover verzí známých hitů, např. song „Želvy“ (orig. Pretty Fly) kalifornské punkrockové kapely Offspring, kde Márdi místo „Hey hey Do that brand new thing“ pěje „Hej hej – jsem roztomilej“. Druhou oblíbenou cover verzí je píseň „Čůrej sem a čůrej tam“ z alba Kašpárek navždy, jež pochází od The Clash (Should I Stay Or Should I Go).

Dospělý v doprovodu dítěte má 50% slevu.

Děti do 4 let zdarma

 

Další informace:  www.bejbypank.cz

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: