Spolektiv: Projekt Genesis

Spolektiv: Projekt Genesis, Speciální velikonoční koncert
středa 27. 3. 2024 od 20:00 hod.

Vstupné: 200 Kč

Divadelní klub Ántré
Horní Brána, ulice Horní 2, Český Krumlov, 381 01

Speciální velikonoční koncert

V rámci velikonočního koncertu skupiny Spolektiv kromě písní z běžného koncertního repertoáru zazní folkrocková suita Genesis, která je součástí autorské tvorby kapely. Na motivy starozákonních příběhů napsal textové parafráze na věčnou nepoučitelnost lidstva textař Vladimír Mátl. Sáhl při tom jen po několika prvních kapitolách, tzv. pradějinách, které pojednávají o počátku lidského pokolení jako takového. Texty parafrázují stvoření světa, vyhnání z ráje, příběhy Adamových potomků i bájnou potopu světa. Od písňového představení Bible až po volbu další cesty pro lidstvo viděné v symbolech holubice a krkavce.

Spolektiv hraje a zpívá výhradně autorskou hudbu s použitím klasických kytar, dechových nástrojů, šestistrunných baskytar, perkusí, někdy i houslí. V hudebním projevu se spojují prvky folku, rocku, šansonu i jazzu. Od roku 2014 uskutečnila kapela stovky koncertů a festivalových vystoupení po celé České republice.

"Vždy se těšíme na okamžik, kdy mezi kapelou a posluchači přeskočí pomyslná jiskra a oběma směry začne proudit neskutečná energie. S nadšením pak rozehrajeme všechny hudební nástroje a společně s posluchači si znovu a znovu prožíváme texty našich písní. To všechno nás baví. Zkoušet, koncertovat, potkávat lidi, hledat nové cesty. Snažíme se, aby naše koncerty byly pro posluchače příjemným zastavením času, s kvalitní autorskou muzikou a texty k zamyšlení. Velice si našich posluchačů vážíme."

Jarda Hnízdil, Martin Jančura, Renata Melda Švecová, Jirka Regásek, Lukáš Holec, Vláďa Světlík a Mikuláš Balo

Další informace:  www.spolektiv.cz

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: