Chantal Poullain s Triem Štěpána Markoviče

Chantal Poullain s Triem Štěpána Markoviče, Koncert
úterý 7. 5. 2024 od 19:30 hod.více než 20 volných míst

Vstupné: 480 Kč

Městské divadlo Český Krumlov
Horní ulice 2, Český Krumlov, 381 01

Koncert

Chantal Poullain se kromě herecké dráhy věnuje francouzským šansonům. Hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie - to jsou atributy charakterizující Chantalin hudební svět.

Chantal zpívá jednak své vlastní písně, ale zejména tradiční francouzské šansony, a to s šarmem jí vlastním. Každý tón nabíjí posluchače pozitivní energií, které má Chantal na rozdávání. Koncertem provází v češtině a díky svému charismatu okouzlí publikum, jak to umí jen ona.

Herečka francouzského původu vystudovala divadelní akademii v Ženevě, poté studovala v Anglii, hrála v několika francouzských a švýcarských filmech. Šašek a královna - legendární divadelní a filmová hra, ve které účinkovala s bývalým partnerem Bolkem Polívkou ji proslavila v České republice. Hrála v Divadle Na provázku, Divadle Bolka Polívky či Divadle Ungelt. 

V roce 1993 založila nadaci Archa, která je symbolem pomoci a záchrany dětem v dětských nemocnicích a léčebnách formou oprav a rekonstrukcí objektů, tak aby se děti v příjemném prostředí rychleji uzdravovaly.

Saxofonista Štěpán Markovič patří k nejvýraznějším postavám české jazzové muziky. Doprovázel neuvěřitelné množství českých i zahraničních hvězd. Nelze nezmínit jeho spolupráci s Ray Charlesem či Lizou Minnelli. V roce 1994 natočil live album s Billem Clintonem, se kterým se znovu setkal na pódiu v roce 2012. Je absolvent a pedagog Konzervatoře Jaroslava Ježka.

Další informace:  www.chantalpoullain.cz

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: