Návštěva na zabití

Návštěva na zabití, Divadlo KALICH Praha
čtvrtek 19. 12. 2024 od 19:30 hod.

Vstupné: 800 Kč

Městské divadlo Český Krumlov
Horní ulice 2, Český Krumlov, 381 01

Divadlo KALICH Praha

PŘEDPLATNÉ „A" PODZIM 2024

Nová bravurní komedie DIVADLA KALICH ve hvězdném obsazení exkluzivně pro Vás v Městském divadle v Českém Krumlově!!!

Peter a Debbie jsou typický britský manželský pár středních let. Pracovní zápřah trochu vyprazdňuje jejich vztah, dětmi cloumá puberta a moc si s nimi nerozumějí… A navíc právě u dveří domu překvapivě zazvonila výstřední Američanka Elsa, s níž se seznámili při prázdninové plavbě lodí a rozloučili se s ní neurčitým příslibem, že se ještě někdy musejí vidět.

Zaskočení manželé se samozřejmě snaží být dokonalými hostiteli, jenže Debbie udělá tu "chybu", že si Elsino jméno zadá do Googlu. A od té chvíle se snaží o jediné – svého nenadálého hosta co nejrychleji vyprovodit. Vždycky totiž neplatí známé pořekadlo „host do domu, bůh do domu“…

Návštěva na zabití je brilantně napsanou komedií, která vedle originální zápletky, skvěle vystavěných situací a jiskřivých dialogů přináší také otázky k zamyšlení: Mají být naše slušnost, úslužnost a ohleduplnost opravdu bezbřehé? Kde je jejich hranice? A čemu v dnešní přemedializované době vlastně můžeme věřit? Pomáhá nám, nebo se v ní spíš ztrácíme?

Jejím autorem je vyhledávaný britský scenárista Steven Moffat, mj. autor kultovní tv série Sherlock s Benedictem Cumberbatchem nebo seriálu Doctor Who. Premiéra na londýnské divadelní scéně se stala senzací. Návštěva na zabití předvádí pověstný britský humor v jeho největší kráse.

Autor: Steven Moffat 

Režie: Pavel Khek

Překlad: Anežka Svobodová

scéna: Michal Syrový

kostýmy: Michaela Semotánová

hudba: Darek Král

pohybová spolupráce: Martin Šimek

Hrají: Elsa: TAŤJANA MEDVECKÁ, Peter: MATOUŠ RUML, Debbie: SABINA LAURINOVÁ, soused: Marek Pospíchal, Rosie: Charlotte Steigerwaldová, Alex: Nathanael Ruml / Petr Komínek, strážník Junkin : Jan Řezníček

Délka představení: 140 minut včetně přestávky

zpět na přehled akcí

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: